|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | to Discuss |
| Warranty: | to Discuss |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Part Number | R10P3 |
| Thread | M18*1.5 |
| Reach | 28.5 mm |
| Hex | 22.2 mm |
| Seat Type | Flat |
| Gap | 0.3 mm |
| Heat Range | 77 |
| Electrode Type | Special Design for Jenbacher Engines |
| Resistor or Not | Resistor |
| Replacement for | Jenbacher: P3, 462199, 462203, 401824, 639753, 639754, 347257 BERU: 30002145, 18GZ47 |
| Apply for | Jenbacher P3 J412GS J416GS G420G Series |
| Customization Service | Print information on spark plug and customized packing are available. |
| Gas | All kinds of gas |
| Lead Time | If enough inventory, 3 working days upon the payment. If not enough inventory, it may around 35 days to prepare. |



Customization packing needs to be discussed

Our factory started making spark plugs in 1961, mainly supplying spark plugs for automotive,motorcycle, recreation and industrial applications. During the development, we have been a supplier of many TOP 10 brands, and we have been the biggest spark plug factory in China, and the second biggest one in the whole world. We produce and sell 300 minlions pieces of spark plug one year.
In 1991, we started produce industrial spark plugs, now we are nominated supplier for many spark plug distributor, dealer, engine service company and OE makers. Our products have won customers in the market with their high cost-effectiveness, high-quality and after-sales service. In the past development, we have served thousands of power plants and unit maintenance companies in more than 150 countries around the world.

