X52404500059 X52404500027 X52404500039 Spark Plug for 4000 Gas Engines
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Check with Sales |
| Warranty: | Check with Sales |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2025
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- R6GC1-77M
- Type
- for Gas Engines
- Application
- Gas Engine
- Certification
- ISO9001: 2000
- Condition
- New
- Seat Type
- Gasket
- Head Length
- 28.5mm
- Single Gross Weight
- 0.150kg
- Resistor Spark Plug
- Yes
- Gap
- 0.3mm
- Weight (Kg)
- 0.1
- Title
- Engine Spark Plug X52404500056
- Single Package Size
- 5X5X15cm
- Place of Origin
- Hunan, China
- Reach
- 18.5mm
- Electrode Type
- Prechamber
- Engine Model
- 4000
- Engine Type
- Natural Gas, Biogas, Landfill Gas, Gasoline
- Brand Name
- Torch
- Hex
- 20.6mm
- Transport Package
- Carton
- Specification
- 4mm*12mm*12mm
- Trademark
- Torch
- Origin
- Hunan, China
- HS Code
- 851110
- Production Capacity
- 20000/Month
Packaging & Delivery
- Package Size
- 12.00cm * 5.00cm * 5.00cm
- Package Gross Weight
- 0.350kg
Product Description
X52404500059 X52404500027 X52404500039 spark plug for 4000 gas engines
| Model | R6GC1-77M |
| Thread Size | M18*1.5 |
| Reach | 18.5mm |
| Hex | 20.6mm |
| Seat Type | Gasket |
| Heat range | 77 |
| Gap | 0.3mm |
| Electrode type | Prechamber |
| Resistor | Yes |
Features:
1. Prechamber electrode type spark plug
2. Advanced anti-corrosion, anti-fouling properties
3. Improved fuel economy
4. Equal life time to the original
5. Competitive price than the original
Cross reference:
Gas engines 4000 series
X52404500056
X52404500059
X52404500049
X52404500050
X52404500062
X52404500027
X52404500039


Why Choose Us