| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | to Discuss |
| Warranty: | to Discuss |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency





| Part Number | R6GC1-77S (6 claws) |
| Thread | M18*1.5 |
| Reach | 33 mm |
| Hex | 20.6 mm |
| Seat Type | Flat |
| Gap | 0.3 mm |
| Heat Range | 77 |
| Electrode Type | Pre-Chamber |
| Resistor or Not | Resistor |
| Application | for Guascor:HGM560 / SFGM Siemens:SGE-56HM / SGE-56SM |
| Replacement | Guascor:1910315 / 76.64.356 / 76.64.604 / 76.64.375 Siemens:76.64.653 / 76.64.765 |
Spark Plug R10P3 to Replace P3/462199/462203/401824/639753/639754/347257
Spark Plug R5B12-77 to Replace RB77WPCC, KB77WPCC, FB77WPCC
Spark Plug R6GC1-77 to Replace 346-5123 284-8313 430-4521

